KÖŞE MODEL ŞÖMİNELER

Mekanınızda şömine için en uygun yer bir köşe ise, köşe modellerimizden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Şömine için kimi yerlerde köşeler, kimi yerlerde düz duvar en uygun olanıdır. Köşe modelin avantajlı tarafı, odanızın, salonunuzun kör noktasını işgal etmesidir. Ancak, ısıyı her noktaya yayabilmesi açısından mekanın yapısına en uygun yer düz duvar da olabilir.

GİYDİRMESİZ (KABA) MODEL ŞÖMİNELER

Giydirmesiz (kaba) Model Şömine: Şöminenin giydirmesiz, yani kaplamasının yapılmamış olup, montaj işlemi bittikden sonra üzerine herhangibir uygulama gerek duymadan direk alçı sıva veya benzeri dekoratif sıva yaparak şöminenin estetik ve işlevlik açısında kullanılabilir hale gelmesi durumuna denir. Kaba şömineler maliyeti diger kaplamalı şöminelere oranla fiyatları daha cazip olup bazı durumlarda daha estetik görünebilirler. Ayrıca yarıyarıya da alandan kazanmış olursunuz. Tek dezavantajları ise kaplamalı şöminelere oranla ev içerisinde daha az ön plana çıkarlar tabi bu kimine göre avantaj da sayılabilir.

UNİVERSAL MODEL ŞÖMİNELER

Üniversal Model Şömine Düz duvara uygulama yapılan şöminelerdir. (U) şömine, yarım gömme şömine ve sıfır gömme şömine olarak üç gruba ayrılırlar.

0 232 766 1 366